روز کانادا

روز کانادا

روز کانادا Canada Day یادآور شکل گیری کشور کانادا است.

یکم جولای روز کانادا یا روز ملی کانادا است. این روز سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در تاریخ اول جولای سال 1867 است که به موجب آن قانون دو مستعمره و یک استان سابق امپراطوری بریتانیا متحد گردیدند و تشکیل کشور مستقلی بنام کانادا را دادند. با تصویب قانون بریتانیای شمال امریکا، کنفدراسیون کانادا در تاریخ یکم جولای 1867 با به صدا درآمدن ناقوس کلیسای جامع سنت جیمز در تورنتو، آتش بازی و چراغانی، گشت و گذار،

نمایش های نظامی ، موسیقی و سایر تفریحات جشن گرفته شد.

این جشن در تمامی استانهای کانادا بصورت همزمان برگزار می شود اما آنان که فاصله کمی تا پایتخت کانادا دارند

(مانند ساکنین مونترال ویا تورنتو) می توانند این جشن را در کنار هزاران کانادایی در پایتخت برگزار کنند.

هر سال نخست وزیر کانادا و دیگر مقامات کانادا سخنرانی های کوتاهی خواهند داشت و پس از آن مراسم موسیقی و رقص در شهر پس از رژه سلطنتی که خود یکی از جاذبه های توریستی است شروع می شود. از سرتاسر کانادا معروف ترین نوازندگان و خوانندگان گردهم می آیند تا زیباترین برنامه ها را برای شما به نمایش بگذارند.

در این روز امکان بازدید از کارخانه ضرب سکه کانادا و موزه تاریخ کانادا که در خیابان اصلی پایتخت قرار دارد فراهم خواهد بود (در فروشگاه موزه خرید دفاتر تاریخ ایران و شیراز را فراموش نکنید) و در آخر هم می توانید شاهد یکی از زیباترین مناظر طبیعی کانادا یعنی پل اکساندرا باشید. این پل مرز بین این شهر با شهر گتینو در استان کبک است.

سال 2017 به عنوان صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس و به رسمیت شناخته شدن کانادا شناخته می شود. طبق اعلام Canada Heritage در این سال کانادا بیش از 500 میلیون دلار برای برگزاری جشن ها و گرامیداشت این سال در سراسر کشور هزینه خواهد کرد.

از بین این هزینه حدود 300 میلیون دلار برای طراحی و اجرای زیرساخت ها هزینه خواهد شد. همچنین 100 میلیون دلار برای برگزاری جشن های محلی و منطقه ای، 80 میلیون دلار برای اجرای مراسم های ویژه (مانند ورزش ها و مسابقات سنتی و قدیمی) و 20 میلیون دلار برای رویدادهای دیگر اختصاص خواهد یافت.

افراد ساکن در مونترال با طی مسافت کمتر از دوساعت می توانند خود را به پایتخت و مراسم اصلی روز ملی کانادا برسانند.


Related image

/ 0 نظر / 14 بازدید