تولد نوزاد در خاک کانادا

بر طبق قانون شهروندی و تابعیت دولت کانادا، فرزندی که در خاک کانادا متولد می شود فارغ از تابعیت مادر و پدر، و نیز ماهیت اقامتی آن‌ها در کانادا (چه به صورت قانونی و غیر قانونی) شهروند کانادا محسوب         می گردد و از بدو تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بدون نیاز به زندگی در کانادا، بهره مند می گردد .

۱٫ درصورتی‌که نوزاد دارای اقوام نزدیک در کانادا نباشد، حتماً برای اخذ پاسپورت کانادایی نوزاد باید از وکیل مورد تائید استان استفاده شود.

۲٫ در مورد مساله اخذ پاسپورت برای فردی که باردارست جهت تولد فرزندش این است که بر اساس قوانین سازمان مهاجرت کانادا (CIC) ، باردار بودن فرد به تنهایی منجر به رد شدن درخواست ویزای وی نمی شود. اما باردار بودن بر روی مسائل اصلی تصمیم‌گیری افسر ویزا تأثیر می گذارد.

۳٫ تولد در خاک کانادا و اخذ شهروندی کانادایی در بدو تولد برای نوزاد یکی از بهترین مزایایی است که در آینده نوزاد تأثیرات بسیاری خواهد گذاشت.

۴٫ با اخذ شهروندی کانادا از بدو تولد، فرزند این گزینه را خواهد داشت تا هر زمان و در هر شرایط وارد کانادا شود و از امکانات آموزشی، درمانی، رفاهی، و …. استفاده کند .

۵٫ با داشتن پاسپورت کانادا، فرزند شما می تواند به بسیاری از کشور های جهان به راحتی و بدون ویزا سفر کند و حتی در برخی کشورها ازجمله انگلستان و آمریکا، کار و تحصیل کند.

۶٫ فرزند شما می تواند از بهترین خدمات پزشکی کانادا به صورت رایگان بهره‌مند شود.

۷٫ فرزند شما می تواند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کرده و برای دانشگاه از تخفیف ویژه‌ای برخوردار شود (هزینه تحصیل دانشگاه را نیز می تواند با وام از استان پوشش دهد )

۸٫ برای حفظ شهروندی، فرزند شما هیچ‌گونه نیازی به زندگی و یا اقامت در کانادا نخواهد داشت و مادام‌العمر شهروندی کانادایی خود را حفظ خواهد کرد.

برای والدین:

que se مطالبی درباره  تولد نوزاد در خاک کانادا 

۱٫ با داشتن فرزندی که شهروند کانادا است والدین به راحتی ویزای بلندمدت کانادا را اخذ خواهند کرد.

۲٫ هنگامی که فرزند شما به سن ۱۸ سالگی رسید ، وی می تواند برای والدین خود را از طریق اسپانسرشیپ اقامت دائم کانادا را اخذ کند.

۳٫ تا قبل از ۱۸ سالگی فرزند والدین می توانند از امتیاز داشتن فرزند در کانادا برای انواع برنامه‌های مهاجرتی استفاده کرده و به راحتی اقامت خود را کسب کنند.

۴٫ در مورد این که فرد بارداری که شهروند کانادا نیست و با ویزای توریستی وارد کانادا می شود می تواند از بیمه برای تولد فرزندش استفاده کند این است که  درصورتی‌که هنوز فرد باردار نباشد، می تواند خود را بیمه نماید که در آینده هزینه‌های معاینات و آزمایش‌های پزشکی و تولد فرزند را پوشش دهد.

اما اگر فرد در دوران بارداری باشد، می تواند خود را بیمه نماید که این بیمه تنها هزینه‌های شرایط ویژه‌ای که به علت بارداری ممکن است رخ دهد را تا هفته سی و یکم بارداری پوشش می دهد. مابقی هزینه‌های درمانی را فرد باید خود پرداخت نماید .

هزینه‌های کلی جهت تولد نوزاد در کانادا به این صورت است که این هزینه ها بسیار متغیر بوده و به شرایط فرد باردار بستگی دارد.  اخذ هر نوع ویزا کانادا شامل ارائه مدارک و فرم‌هایی مربوطه، و برطرف کردن هرگونه نگرانی ممکن افسر ویزا می باشد. در رابطه با افراد باردار، این مقوله تا حدی پیچیده‌تر می گردد. اما همان‌طور که قبلاً هم گفته شد، باردار بودن به‌هیچ‌عنوان به تنهایی دلیل رد شدن درخواست ویزا نمی‌تواند باشد. اما برای درخواست پاسپورت به اسناد و مدارکی نیاز است که باید آماده شوند و به همراه فرم‌های ویژه به اداره گذرنامه کانادا تحویل داده شوند.

/ 0 نظر / 9 بازدید